صندلی خودرو از مهم ترین قطعات یدکی آن به شمار می آید که در راحتی سرنشینان و راننده نقش به سزایی دارد. صندلی هایی که در ماشین های قدیمی استفاده میشد بسیار سنگین و سخت بودند اما امروزه تغییرات زیادی در فرم صندلی های خودرو ایجاد شده است به عبارتی میتوان گفت که با تغییر مدل خودرو، صندلی های آن هم دچار تغییر فرم میشود. از آنجایی که در گذشته صندلی خودروها فقط حالت کاربردی داشتند، سازندگان فقط به ساختار صندلی توجه داشتند اما با گذشت زمان سازندگان به نکته ی ارگونومی بودن صندلی ها توجه بسیاری داشتند، البته مفهوم ارگونومی بودن صندلی ها در خودروهای مختلف با یکدیگر متفاوت است به همین خاطر فرم صندلی ها در خودروهای مختلف با یکدیگر متفاومت میباشد.
صندلی خودرو

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات داخلی اتاق

»

صندلی

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد


فرم صندلی های خودرو 

در اواخر قرن 19 میلادی به دلیل افزایش مسابقات اتومبیلرانی طرح تولید اولین صندلی های ارگونومی شکل گرفت و هدف آن ها از تولید این صندلی برای مسابقات، کاهش ارتعاشات و ضربه های وارد شده به راننده در حین مسابقه بود. اما در سال های اخیر ارگونومی استفاده شده در ماشین های مسابقه ای، در خودروهای معمولی هم به چشم میخورد و صندلی خودروها به گونه ای تولید میشوند که با پر کردن گودی کمر و... باعث ورود کمترین ارتعاشات به سرنشینان خودرو شود.


گرمکن و سردکن صندلی خودرو 


یکی از تکنولوژی هایی که امروزه به صورت آپشن قابل سفارش در دسترس عموم قرار دارد استفاده از سیستم گرمگن و سردکن صندلی خودروها میباشد که قادر است دمای رویه صندلی را تغییر دهد اما برای استفاده از این آپشن باید از روکش صندلی های چرم استفاده کرد که دما را به صورت یکسان در تمام سطح صندلی پخش کند.


ماساژور صندلی خودرو 


یکی دیگر از آپشن هایی که امروزه برای ماشین های لوکس از آن استفاده میشود، ماساژورهای صندلی میباشد به این صورت که با استفاده از یک موتور الکتریکی در زیر صندلی های خودرو، یک جریان متناوب به صورت امواجی منظم در سراسر صندلی ایجاد میشود.


انواع صندلی خودرو 


1. صندلی برقی یک طرفه
2. صندلی برقی دو طرفه
3. صندلی برقی چهار طرفه
4. صندلی داینامیک


صندلی های اسپرت 


این نوع صندلی مخصوص ماشین های مسابقه ای است و به راحتی صندلی ماشین های معمولی نیستند. طراحی این صندلی ها به این صورت است که رانندگان را در سرعت بالا محکم در جای خود نگه دارد و مانع از وارد شدن ارتعاشات و حرکات ممتد به راننده شود.


صندلی کامفورت 

این نوع صندل برای خودروهای معمولی استفاده میشود واز امکاناتی از مانند گرمکن سردکن صندلی،ماساژور، تشک‌های مخصوصی برای پر کردن گودی کمر و... برخوردار است.
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :