به جرات میتوان مهمترین قطعات یدکی خودرو را گیربکس دانست . و کارکرد گیربکس در خودرو بدین صورت می باشد که چرخ دنده های جداگانه را روی شفت اصلی به حرکت در می آورد که آزادانه روی یاتاقان ها می چرخند . بنابراین ، گیربکس بسته به دنده ای که روی شفت اصلی درگیر می شود ، محرک را به چرخ ها منتقل می کند . هنگامی که شیفتر را به سمت دنده مورد نظر فشار می دهید ، آن دنده روی شفت اصلی قفل می شود و آن را می چرخاند.

گیربکس وسیله ای مکانیکی است که برای افزایش گشتاور خروجی یا تغییر سرعت  موتور استفاده می شود. شفت موتور به یک سر گیربکس متصل می شود و از طریق پیکربندی داخلی چرخ دنده های یک گیربکس، گشتاور خروجی و سرعت مشخص شده توسط نسبت دنده را فراهم می کند.

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

گیربکس و جعبه دنده

»

گیربکس

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد


نشانه های خرابی گیربکس 

علائم ماشین شما نیاز به تعمیر گیربکس دارد
مشکل در تعویض دنده اگر هنگام قرار دادن خودرو در دنده با تردید یا مقاومت مواجه شدید یا هنگام تعویض دنده با حرکت تند و سریع مواجه شدید ، این نشانه مشکلی در سیستم گیربکس است. 
صداهای غیرمعمول  - نشت مایع - بوی سوزشآیا خودروهای برقی به گیربکس نیاز دارند؟


از آنجایی که یک خودروی الکتریکی نیازی به کلاچ ندارد ، به دنده نیز نیاز ندارد. خودروهای الکتریکی مانند خودروهای بنزینی یا دیزلی معمولی دارای جعبه دنده چند سرعته نیستند. در عوض، آنها فقط یک دنده دارند. این به این دلیل است که آنها می توانند به دورهای بسیار بالاتری نسبت به یک موتور سوخت استاندارد دست یابندچگونه از گیربکس نگهداری می کنید ؟

از قطعات یدکی خودرو می باشد که باید برای نگهداری آن وقت بگذارید . 

گیربکس خود را همیشه روغن کاری نگه دارید. 

گیربکس خود را همیشه تمیز نگه دارید.

از خنک شدن مناسب گیربکس خود اطمینان حاصل کنید. 

مراقب دندان های چرخ دنده برای آسیب باشید. 

ارتعاشات گیربکس خود را تجزیه و تحلیل کنید.


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :