درب یا کاور سوپاپ ، بر روی سرسیلندر خودرو بسته می شود.
درب سوپاپ وظیفه دارد سوپاپ ها و اجزای دیگر موجود در سرسیلندر را که شامل بادامک ، میل بادامک و فنرهای سوپاپ می باشند را از آلودگی ها محافظت کرده و امکان روغن کاری دائم این اجزا را امکان پذیر می کند. از آنجایی که سوپاپ ها و سایر اجزا داخل سرسیلندر روغن کاری می شوند ، جهت جلوگیری از نشت روغن از فضای بین درب سوپاپ و سرسیلندر ، بین این دو قطعه نیز واشر قرار می دهند و این واشر را واشر درب سوپاپ می نامند
در بعضی از خودروها ، بر روی درب سوپاپ ، محفظه پلاستیکی نیز نصب می کنند که قسمتی از موتور را می پوشاند...

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات موتوری

»

درب سوپاپ

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

روکش سوپاپ ، پوششی است که در بالای موتور وجود دارد. سوپاپ های موتور را می پوشاند، ماشین آلات را در برابر عناصر محافظت می کند و از نشت روغن جلوگیری می کند. ترک، خوردگی و ناهماهنگی درپوش سوپاپ می تواند باعث نشت مایع به داخل محفظه موتور و از کار افتادن موتور شود.

 


دلیل استفاده از درب سوپاپ  


به درب سوپاپ، کاور سوپاپ نیز گفته می شود که روی سرسیلندر خودرو نصب می گردد . علاوه بر این در بعضی از خودروها بر روی درب سوپاپ یک محفظه پلاستیکی قرار می گیرد که باعث پوشیده شدن قسمتی از موتور می گردد.

درب سوپاپ دو وظیفه مهم برعهده دارد؛ یکی امکان پذیر کردن روغن کاری مداوم قطعات و دیگری محافظت سوپاپ ها و قطعات داخل سیلندر مانند فنر سوپاپ، بادامک و میل بادامک در برابر آلودگی و گرد و خاک است.دلایل نصب محفظه لاستیکی روی درب سوپاپ 


برخی از تولید کنندگان خودرو یک محفظه لاستیکی بر روی درب سوپاپ نصب می کنند. آن ها این کار را به چند دلیل انجام می دهند؛ که شامل دلایل زیر می باشد.

زیبایی موتور
محافظت از اچزای موتور در برابر حرارت و گرمای کاپوت خودرو
سهولت در شستشوی موتور
محافظت از اجزای موتور در برابر آلودگی و گرد و غبار

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :