کلمه AC به مخفف شده‌ی Air Conditioning به معنای سیستم تهویه هوا است. سیستم تهویه هوا و کولر ماشین شما بسیار شبیه به کولر خانه شماست و در یک نگاه کلی، از همان ابزار استفاده میکند. کلید A/C در خودرو های مختلف به اشکال مختلف میباشد و در این صفحه این کلید در انواع خودرو موجود میباشد.  استفاده از کلید A/C باعث روشن شدن کمپرسور تهویه هوا می شود و به همین سبب رطوبت موجود در فضای کابین کمتر خواهد شد . خاموش کردن این دکمه در اکثر مواقع باعث بخار گرفتن شیشه‌ ها می ‌شود . حتی زمانی که هوای گرم در خودرو می‌ خواهید این کلید را روشن کنید و اجازه دهید رطوبت هوا از بین برود و هوای بهتری را تنفس کنید .  


کلید A/C

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات کولر و بخاری

»

کلید A/C

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

کاربرد دکمه A/C در خودرو چیست :

با استفاده از دکمه A/C میتوان به صورت دستی تنظیم کنید که دمای هوای داخل اتاق خودرو گرم باشد یا خنک در واقع سیستم تهویه و میزان رطوبت داخل کابین را میتوانید کنترل کنید .غیر از کنترل دمای گرم و سرد میتوانید میزان فشار توزیع هوا را هم کنترل کنید .به طور کلی میتوان گفت که کنترل دما , سرعت گردش هوا و مقدار جریان هوا را میتوان در دست داشت .


آیا از دکمه A/C در زمستان هم میتوان استفاده کرد ؟


بیشتر افراد تصور می کنند که در طول زمستان دکمه A/C هیچ کارآیی ندارد اما این تصور اشتباه است و استفاده از این دکمه چه در فصل گرم و چه در فصل سرد هیچ ضرری برای خودرو ندارد و خطری ایجاد نمی کند .
در فصل گرم زمانی که دکمه A/C را فعال میکنید با استفاده از گاز و هوایی که از کمپرسور عبور می کند رطوبت را در داخل کابین خودرو از بین میبرد و هوای خنک به جریان می افتد اما در فصل سرد اگر از این دکمه استفاده کنید اما در حالت بخاری از بخار کردن شیشه های خودرو جلوگیری میکند که مخصوصا" در مواقعی که بارندگی است از این حالت بسیار میتوان استفاده مفید کرد در واقع با فعال کردن این دکمه سیستم تهویه مطبوع برای اتاق خودرو فعال میشود و هوایی خشک در کابین خودروی شما به جریان می افتد .در زمانی که هوای تازه به داخل کابین خودرو روانه میشود بوهایی که در بیرون خودرو وجود دارند مانند بوی دود اگزوز و یا هر بوی آزار دهنده ای در محیط وارد کابین میشود که با حالت چرخش هوا توسط سیستم تهویه مطبوع سریعتر این بو از بین می رود و کمتر سرنشینان را آزار می دهد .که در برخی از خودرو های مدرن سیستم چرخش خودکار وجود دارد و شما دکمه ای برای فعال کردن آن در اتاق خودرو نمیبینید .نکات کلیدی برای استفاده بهتر از کولر خودرو :


اول از همه اینکه باید کولر را در زمان مناسبی روشن کنید زیرا با زدن دکمه A/C کمپرسور نیرویی به موتور وارد میکند و به چرخش در می آید و گاز کور در مدار به حرکت در می آید در نتیجه استفاده از کولر بار اضافی برای موتور خودرو دارد به همین خاطر زمانیکه قصد روشن کردن کولر خودرو را دارید یا توقف کنید و یا دور موتور را کاهش دهید تا فشار کمتری به موتور خودرو وارد شود اگر خودروی شما دنده ای است پا روی کلاچ بگذارید و یا اگر اتوماتیک است در حالت دستی میتوانید دنده کم کنید بعد از روشن کردن کولر خودرو توسط دکمه A/C میزان فشار هوا و دریچه ها را تنظیم کنید تا نتیجه مطلوبی بگیرید .

 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است