سیلندر ترمز خودرو جزئی در سیستم لوازم ترمز خودرو شما است که فشار ایجاد شده توسط پدال ترمز را به مکانیزم ترمز در چرخ های خودروی شما هدایت می کند. این فشار مایع هیدرولیک را از طریق خطوط ترمز پمپ می کند و فشار را به سیلندر ثانویه در مکانیسم ترمز هر چرخ منتقل می کند.  این سیستم از دو بخش تشکیل شده است که به اصطلاح هرکدام از این دو بخش یک جفت چرخ را کنترل می کند. اگر که روغن ترمز در خودرو در یکی از این قسمت ها دچار نشتی شود، تنها دو چرخ ترمز را از دست خواهد داد و زمانی که پدال را فشار می دهید همزمان قادر به متوقف کردن خودرو خواهید بود. سیلندر ترمز می تواند فشار مورد نیاز را برای هر دو بخش تامین کند و می توان گفت که سیلندر اصلی در این قسمت نیز یکی از ابزارهای فوق العاده ای است که می تواند از دو پیستون به صورت همزمان استفاده کند. 

سیلندر ترمز

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم ترمز

»

سیلندر ترمز

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

اجزای تکشیل دهنده سیلندر ترمز


+ میله فشاری: فشاری که از پدال ترمز به این میله وارد می شود، باعث می شود تا پیستون سیلندر به حرکت دربیاید.

+ پیستون:
در سیلندر اصلی ترمز، دو پیستون و فنر وجود وجود دارد؛ به اینصورت که اتصالات مکانیکی پدال ترمز، به پیستون اول فشار وارد می کند. وجود فشار بین این دو پیستون باعث می شود تا پیستون دوم وارد عمل شده و در قسمت مربوط به خود، روغن ترمز را داخل سیلندرفشرده کند.

+ فنر پیستون: جایگاه این فنر در جلوی پیستون اول است و وظیفه دارد تا بعد از رها کردن پدال ترمز، پیستون را به موقعیت عقب، برگرداند.

+ دو تشتکی جلو و عقب: وجود این تشتکی ها که جلوی دو پیستون قرار دارند، به این خاطر است که با حرکت پیستون ها به سمت جلو، تشتکی ها به دیواره سیلندرمماس شوند و از سرازیر شدن روغن به قسمت های عقبی پیستون ها، جلوگیری کنند.

+ سوپاپ کنترل فشار: این سوپاپ که یا در بخش جلویی چرخ ها قرار می گیرد و یا در انتهای سیلندرترمز نصب می شود، موظف است روغن ترمز را برای حرکت دادن لنت های ترمز، به لنت ها برساند و هنگام خلاص کردن پدال نیز از ورود روغن به داخل مخزن جلوگیری کند.
نشانه های خرابی سیلندر ترمز


1- روشن شدن چراغ هشدار ترمز

2- نرم و اسفنجی شدن پدال هنگام گرفتن ترمز

3- نشت روغن ترمز از مخزن

4- مشاهده ناخالصی (گرد و غبار و…) در روغن

5- چسبیدن پدال ترمز به کف خودرووقتی سیلندر چرخ ترمز خراب شود چه اتفاقی می افتد؟


یکی از اولین و بارزترین علائم سیلندر چرخ بد، پدال ترمز موز است. اگر سیلندرهای چرخ نشتی داشته باشند، ممکن است توانایی آنها در فشار دادن و گسترش پیستون به خطر بیفتد. این باعث می شود که ترمز به طرز عجیبی نرم یا لطیف شود، گویی ترمز در هنگام فشار دادن به آرامی روی زمین فرو می رودعلت خرابی سیلندر  ترمز 

یک جزء حیاتی به نام سیلندر ترمز ، حرکت پدال ترمز شما را به نیروی هیدرولیک تبدیل می کند. با گذشت زمان، سیلندر اصلی ساییدگی و پارگی ناشی از فشار زیادی را تجربه می کند که در نهایت منجر به خرابی می شود. این مشکل اعصاب خردکن معمولاً از نشتی در سیستم روغن ترمز شما ناشی می شود.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :