قطعات یدکی خودرو را با قطعات گروه موتور ،محرکه و تعلیق مثل قطعات موتوری خودرو ، لوازم تعلیق خودرو ،گیربکس و جعبه دنده ، قطعات کولر و بخاری ، لوازم سوخت رسانی ، قطعات اگزوز و توربو شارژ ، لوازم ترمز ، لوازم خنک کننده موتور شروع کردیم .و حالا رسیدیم به گروه قطعات بدنه خوردو مثل گلگیر ، شیشه و آینه خودرو ، بدنه اصلی خودرو ، رینگ و لاستیک و دیگر قطعات . در مورد بدنه خودرو و قطعات آن علاوه بر اینکه جلوه ظاهری و زیبایی خودرو را تامین میکند ، بر عوامل دیگری همچون ایمنی سرنشینان ، کمک به راننده برای هدایت وسیله و محافظت در بابر عوامل خارجی موثر است از اینرو کیفیت این قطعات بسیار مهم میباشد.  که در این صفحه به طور کامل همه این لوازم یدکی را پوشش خواهیم داد .

قطعات بدنه

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
شروع  قبل 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 
بعدی  آخر 
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

قطعات بدنه خودرو شامل چه مواردی میشوند؟


شامل قسمت های بیرونی و اسکلت خارجی خودرو میشوند که روی قسمت اصلی و شاسی خودرو قرار میگیرند.

برخی از این قسمت های مهم عبارتند از: درب و متعلقات ، شیشه و اینه ، چراغ ها ، سپر ، بدنه اصلی ، گلگیر ومتعلقات ، رینگ ، لاستیک ، برف پاک کن و ...کاربرد هر کدام از این قطعات چگونه است؟


بدنه ی اصلی وظیفه ی حفاظت و مراقبت از قطعات داخلی و سرنشینان خودرو در برابر عوامل خارجی همچون شرایط آب و هوایی یا برخورد ها و ظربات وارده را به عهده دارد.

گلگیر و سپر ها هم که روی بدنه ی اصلی سوار میشوند ،از قطعات داخلی ماشین مثل موتور و باتری و ... در برابر ضربه و برخورد با کاهش قدرت ضربه محافظت میکنند و آسیب وارده را به حداقل میرسانند.

سایر قطعه ها مثل آینه ، چراغ ها ، بر ف پاک کن و ... به منظور کمک به راننده برای هدایت وسیله در شرایط خاص را استفاده میشود.


میزان اهمیت این قطعات و شناخت آن؟


از آنجایی که مهم ترین وظیفه ی این قطعات حفظ ایمنی سرنشینان و قطعات اصلی خودرو هست کیفیت و طراحی  این قطعات بسیار مهم میباشد تا جای که پیشرفته ترین و بزرگترین کمپانی های تولید خودرو در سراسر دنیا هزینه ی زیادی برای تست و بررسی کیفیت و استحکام و کارایی این قطعات صرف میکنند.

به همین جهت  شناخات و آگاهی درباره این لوازم باعث بهبود انجام مراقبت های لازم از سوی مالک خودرو میشود و افزایش بهره وری و کارایی این قطعات را به دنبال دارد.


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است