چهارشاخ گاردان وسیله ای مکانیکی است . امکان انتقال گشتاور و یا حرکت چرخشی را فراهم می کند و یک یا چند میله چرخان به یکدیگر متصل می شود و همچنین امکان انتقال نیرو بین دو نقطه را می دهد که با یکدیگر همخوانی ندارند. چهارشاخ گاردان در پیکربندی ها مختلف ، اشکال، اندازه ها متنوعی قرار گرفته اند . چهارشاخ گاردان اجازه می دهد تا میله های درایو با سیستم تعلیق به سمت بالا و پایین حرکت کنند و در حالی که میله در حال حرکت است و هنگامی که میله درایو در یک خط مستقیم بین چرخ های گیربکس و درایو نباشد، امکان انتقال قدرت وجود داشته باشد.

چهار شاخ گاردان

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

گیربکس و جعبه دنده

»

چهار شاخ گاردان

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
جنس
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد


انواع چهارشاخ گاردان


دو نوع اصلي چهارشاخ گاردان وجود دارد  تنها تفاوت واقعي كه اين دو نوع دارند در نوع خار نگه دارنده بلبرينگ هاي آنان است. در ساير موارد شبيه هم هستند و دستورالعمل يكساني براي تعويض آنها وجود دارد .

نوع اول : داراي يك خارC شكل است. در داخل شيار طوقه نگه دارنده بلبرينگ ها قرار مي گيرد. مي توان آن را با استفاده از سمبه با نوك تيز بيرون آورد.

نوع دوم  : داراي يك خار حلقوي است . در داخل شيار طوقه نگه دارنده بلبرينگ هاي چهارشاخ گاردان قرار دارد. با استفاده از يك خاركش كه با آن مي توان اين خارe مانند را ابتدا باز كرده و سپس بيرون آورد. اغلب اوقات لازم است كه براي بيرون آوردن اين خار، در پوش آن را سوراخ كنيد تا راحت تر بيرون آيد .


تشخیص عیب چهارشاخ گاردان 


چهار شاخ گاردان يكي از مهم ترين اتصالات موجود در اتومبيل است. خرابی سیستم چهارشاخ گاردان مشکل اساسی در روند کاری اتومبیل ایجاد می کند. اما با انجام بازديدهاي دوره اي و يا تعويض به موقع آن مي توان از پيش آمدن اين مشكل جلوگيري كنند.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :