سینی زیر موتور خودرو قطعه ای است که جزء قطعات هر خودرویی میباشد که نگهداری میکند از اجزاء و قطعات داخل کاپوت خودرو در برابر ، ضربه های که از پایین و کف زمین به موتور وارد میشود یا از وارد شدن آب ، گل و خاک جلوگیری میکند و از وارد شدن اب به قسمت های برقی خودرو هم جلوگیری میکند و در کل به همراه کاپوت با حفظ امنیت از قطعات دیگر محافظت میکنند. زیر سینی موتور از جنس ورق آهن می باشد که مقاومت بالایی دارد .روی این سینی زیر موتور شیار وجود دارد که باعث رسیدن هوا به موتور و گیر بکس می شود و مشکلی برای گرمای موتور ایجاد نمی کند .

سینی زیر موتور

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

بدنه اصلی

»

سینی زیر موتور

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

کاربرد های سینی زیر موتور


+  در مکان هایی که آب زیاد جمع شده است ، از ورود ناگهانی آن و اتصالی سیستم برقی رسامی تا حد زیائی جلوگیری می کند .

+  در صورت وارد شدن ضربه ، از وارد آمدن نیرو ناشی از ضربه به جعبه دنده و کارتل جلوگیری می کند .

+  در فصل زمستان کمک بسیاری به حفظ گرما موتور و عدم از دست رفتن آن می کند .

+  این قعطه مانع پاشیدن گل و لای و همچنین کثیف شدن بدنه موتور می شود .

+  این قعطه باعث محافظت از موتور ، گیر بکس و کارتل در برابر اجسام خارجی می شود که ممکن است از زیر به آن ها اصابت کند .ایرادات سینی زیر موتور


+  عدم خنک شدن مناسب موتور و خصوصا گیر بکس اتوماتیک که در مورد جعبه دنده های اتوماتیک ، خنک شدن گیر بکس از اهمیت بالایی برخوردار است .

+  برگشت صدای موتور به داخل کابین و ایجاد صدای بلندتری از موتور که در داخل کابین به گوش می رسد .

+  در اغلب موارد بعد از مدتی بست های سینی شل شده و تولید صدا می کند که می توان با با محکم کردن آن مشکل را رفع کرد و مثل قبل شود .

+  در صورت تردد خودرو از روی آب مانع ورود آب به ماشین می شود .

+  در نهایت سینی زیر موتور در قسمت جلوی خودرو زیر موتور نصب شده و به علت شکل ظاهری خاصی که دارد ، فقط طرفین را پوشش داده ولی لوله اگزوز را نمی پوشاند .خصوصیات سینی زیر موتور


+ سینی زیر موتور خودرو قعطه ای پلاستیکی و در بعضی خودرو ها فلزی می باشد .

+ سینی زیر موتور خودرو باید ویژگی های خاصی داشته باشد که بتواند به خوبی از موتور حافظت کند .

+ انعطاف پذیر باشد و محم که هم درصورت وارد شدن ضربه از بین نرود و هم مقاوم باشد .

+ سینی زیر موتور خودرو باید تمای قسمت زیرین موتور ر پوشش دهد .

+ در برابر گل و لای آب از موتور حافظت کند و نگذارد به موتور آسیب وارد شود .

+ علاوه بر موتور از گیر بکس اجزای آن را محافظت می کند و نمی گذارد آسیب جدی به موتور وارد شود .

+ دمای موتور را حفظ کند تا در فصول سرد سال یا مناطقی با آب و هوای سرد از سرد شدن موتور جلوگیری می کند .مزیت سینی زیر موتور:


سینی زیر موتور از منبع آب خودرو و رادیاتور  و موتور خودرو و گیربکس خودرو در مقابل ضربات  وارد شده مثل سنگ ، خاک  به این منبع ها جلوگیری میکند ضمنا اگر خودرو را به کارواش بردید از ورود آب به داخل موتور هم جلوگیری میکند.

ضمناً سینی زیر موتور خودرو در شرایط هوای سرد زمستان بسیار عملکرد قابل قبولی در برابر یخ زدن موتور و گیربکس ایفا میکند. اگر سینی خودرو وجود نداشته باشد از زیر سرما وارد خودرو شده و در سرمای شدید یخ زدگی باعث از بین رفتن قطعات خواهد شد همچنین با وجود کاپوت و سینی زیر موتور خودرو شرایط دما استاندارد را برای موتور و اعضای دیگر خود قطعات فراهم می کند.

در بیشتر خودروها سینی زیر خودرو وجود دارد ولی در بعضی خودروهای وارد شده متاسفانه سینی‌ زیر موتاور خودرو وجود ندارد و در  صورتی که خودروی شما این قطعه را ندارد پیشنهاد می‌شود برای حفظ قطعات دیگر و عمر قطعات دیگر خودرو سینی زیر موتور را تهیه کنید و توسط متخصص خودروی خود نصب کنید


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :