کیت اگزوز در واقع مجموعه ای از قطعات و لوازم جانبی نصب شده بر روی سیستم خروج دود اتومبیل ها است که راننده قادر است با بهره گیری از آن ها، سرعت و حجم خروج دود را از سیستم اگزوز کنترل کند. کیت اگزوز باید بر اساس نوع خودرو و سگمنت استفاده شده در طراحی موتور آن نصب شود. یکی از مهم ترین قطعات کیت اگزوز خودروها، هدرز است. وظیفه هدرز خروج و هدایت گاز های ناشی از احتراق درون خودرو، به داخل لوله خروجی اگزوز است. هدرز ها انواع مختلفی دارند که بر اساس سیستم اگزوز خودرو و همچنین کاربری افراد بر روی اتومبیل آن ها نصب می شود. غیر از هدرز می توان به مخزن و همچنین سری اگزوز هم اشاره کرد.

کیت اگزوز

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات اگزوز و توربو شارژ

»

کیت اگزوز

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

کیت اگزوز از چه قطعاتی ساخته میشوند ؟

کیت اگزوز یک مجموعه قطعاتی است که مربوط به خروج دود از خودرو میباشد این قطعات از قبیل :

منیفولد , انبار اگزوز یا صدا خفه کن ,لوله های ربط اگزوز , خروجی اگزوز ,منبع , کاتالیزور

منیفولد : جنس منیفولد آلومینیوم , چدن و یا فولاد است و دود را از سیلندر به سمت لوله هدایت میکند .
انبار یا صدا خفه کن : خروج سوخت از خودرو دارای صدا و لرزش است که صدا خفه کن این لرزش و صدا را از بین میبرد .
کاتالیست : گازهای خر وجی را تسویه میکند که این قطعه هر 4 سال یکبار نیاز به تعویض دارد .
لوله های ربط : ارتباط بین منیفولد و خروجی اگزوز و انبار اگزوز از طریق این لوله ها برقرار میشود .
لوله خروجی : جنس این لوله از فلز استیل است و سطح آلایندگی را کاهش میدهند و دود را خارج میکند .
کاتالیزور : تبدیل گازهای کربن مونو اکسید و هیدرو کربن به دی اکسید کربن و بخار آب از وظایف کاتالیزور میباشد

تفاوت انواع کیت اگزوز ؟


در خودرو هایی که حجم موتور آن ها بیشتر از 2000 باشد میتوانند از کیت اگزوز کوچک استفاده کنند اما در موتورهایی با خروجی بیش از 2000 باید از کیت های بزرگ و ریموت دار استفاده کنند و در برخی خودرو ها که دارای دو خروجی هستند از دو کیت اگزوز استفاده میشود .


کیت اگزوز برقی و ریموت دار


یکی از انواع این کیت ها، کیت اگزوز برقی است که به کمک یک ریموت، کنترل می شود. در این نوع دکمه ای کنار فرمان خودرو نصب می گردد تا به این طریق رانندگان بتوانند میزان هوایی که از اگزوز اتومبیل خارج می شود را کنترل کنند. همچنین لازم به ذکر است که به کمک همین دکمه رانندگان می توانند صدای اگزوز را با توجه به سلیقه خود تغییر دهند.

یکی از بهترین انواع کیت اگزوز، کیت برقی و ریموت دار است تا راننده بتواند به کمک یک دکمه، فرایند خروج دود را کنترل نماید.

قسمت اساسی کیت اگزوز ریموت دار، روی قسمت خروجی هدرز قرار می گیرد. در واقع بعد از نصب هدرز، توربین تغییر تنظیم شونده را روی سراگزوزها نصب می کنند. بعد به منظور کنترل هوای خروجی و صدای اگزوز، سیسم کشی های لازم صورت می گیرد و دکمه ای کنار فرمان خودرو تعبیه می گردد. لازم است بدانید که با توجه به انواع مختلف توربین در این نوع از کیت اگزوز، دکمه ای متفاوت نیز کنار فرمان نصب خواهد شد. به عنوان مثال، برخی از مدل ها می توانند چند نوع حجم هوای خروجی را برای رانندگان به ارمغان آورند در حالی که برخی دیگر تنها می توانند یک یا دو نوع حجم هوا ایجاد کنند.تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :