دینام خودرو دومین مورد بعد از سوخت می باشد که هر ماشینی برای حرکت کردن به آن نیاز دارد دینام خودرو تولید برق میکند . تا برقی وجود نداشته باشد خودرو حرکتی نخواهد کرد . در زمانی که خودرو روشن می باشد دینام وظیفه تأمین و تولید برق مورد نیاز را برعهده دارد و در حقیقت وظیفه شارژ کردن باطری را بعهده دارد . اگر دینام وجود نداشته باشد برق باتری به سرعت خالی می‌شود.کار دینام این است که انرژی مکانیکی را تبدیل به انرژی الکتریکی کند و باطری را شارژ کند . این برق ذخیره شده برای موقعی که خودرو روشن نیست و دینامی وجود ندارد به کمک خودرو خواهد امد و زمانی که شما میخواهید خودرو را روشن کنیداز این برق استفاده میکنید . 

دینام

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات برقی

»

قطعات برقی داخل موتور

»

دینام

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

دینام به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از هر وسیله نقلیه موتور احتراقی، وظیفه اصلی آن تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی است تا بتوانید باتری موتور و سایر اجزای الکتریکی خودرو را شارژ و دوباره پر کنید  و در کل دینام وظیفه تولید برق مورد نیاز اتومبیل را در زمان روشن بودن خودرو برعهده دارد.  اگر دینام وجود نداشته باشد برق باتری به سرعت خالی می‌شود .


اجزای دینام


۱-پوسته دینام     ۲-استاتور      ۳-روتور      ۴-دیود      ۵-آفتامات   

  ۶-زغال‌ها و جازغالی    ۷-پولی و پره    خنک‌کننده    ۷-قرقره و بلبرینگ


علائم بد بودن دینام 

 ماشین روشن نمی شود  ، مشکلات زیاد برقی خودرو ، خراب شدن باطری


آیا ماشین بدون دینام می تواند کار کند؟

بله، تا زمانی که جریان مورد نیاز برای احتراق سوخت را دریافت نکند، می تواند کاربردی باشد. می تواند تا زمانی که باتری خالی شود یا از منبع جایگزین دیگری جریان پیدا کند به کار خود ادامه دهد. هنگامی که تسمه دینام از کار می افتد یا بلبرینگ دینام از کار می افتد.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :