رله فن خنک کننده رله ای است که فن های خنک کننده موتور را کنترل می کند . هنگامی که پارامترهای صحیح برآورده شد، یک سوئیچ دما یا کامپیوتر رله را فعال می کند، که به فن ها اجازه برق می دهد.رله فن خنک کننده معمولاً در فیوز و مرکز رله زیر هود قرار دارد یا روی مجموعه فن الکتریکی پشت رادیاتور نصب می شود.


لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات کولر و بخاری

»

رله و فن کولر

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد


چگونه می توانم بفهمم که فن رادیاتورم کار می کند ؟


فن رادیاتور باید در دورهای بیشتری نسبت به موتور کار کند. اگر اینطور نیست، کلاچ فن خراب است و باید تعویض شود. برخی از فن های رادیاتور به صورت جامد و بدون کلاچ فن نصب شده اند. اگر فن رادیاتور شما محکم نصب شده است و فن کار نمی کند، تسمه شما خراب است و باید تعویض شود.علت کار نکردن فن خنک کننده چیست؟


سوئیچ دما، سنسور خنک کننده یا سنسور دیگر معیوب است. ترموستات موتور گیر کرده است باز (موتور هرگز آنقدر داغ نمی شود که فن را روشن کند) رله فن معیوب. مشکل سیم کشی (سوختن فیوز، کانکتور شل یا خورده، شورت، باز شدن و غیره)چرا فن خنک کننده موتور من کار می کند؟


طبیعی است که برخی از وسایل نقلیه برای چند دقیقه پس از خاموش شدن خودرو ، فن را برای خنک نگه داشتن موتور روشن کنند. با این حال، اگر فن برای مدت طولانی کار کند، خود فن ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد آسیب ببیند. ممکن است ماژول یا رله در ماشین شما از کار بیفتد

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :