به دلیل بالا رفتن آمار سرقت و تامین امنیت خودرو تا جایی که امکان دارد باید موارد ایمنی را رعایت کرد حتی برای اجزاء جانبی خودرو .به علت بالا رفتن قیمت لوازم خودرو و مخصوصا" لاستیک خودرو متاسفانه موارد سرقت این مورد هم زیاد است .قفل زاپاس برای خودروهایی که زاپاس آنها خارج از خودرو قرار دارد بسیار الزامی است مانند سانتافه و ...... این قفل ایمنی زاپاس را برای جلوگیری از سرقت تامین میکند.از قفل زاپاس بند علاوه بر ماشین هایی که لاستیک زاپاس آن ها در بیرون قرار میگیرد سایر خودرو ها هم میتوانند استفاده کنند زیرا درب صندوق عقب خودرو به راحتی باز میشود و حتی زاپاس ها از داخل صندوق عقب هم به سرقت می روند.


قفل زاپاس

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

انواع قفل خودرو

»

قفل زاپاس

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

ساختار و نصب قفل زاپاس


قفل زاپاس یک قفل دو تکه است که یک قطعه خود قفل اصلی است و یک پایه هم دارد که در وسط لاستیک زاپاس قرار می گیرد .


در ساخت قفل زاپاس از آهن و آلیاژ و الومینیوم استفاده میشود که هم ضد زنگ و ضد خوردگی باشد و هم مقاوم و سنگین باشد و هم برین آن سخت باشد .

برای نصب قفل زاپاس بند زاپاس را از محل خود در بیاورید پشت آن در کف خودرو مرکز جایی که لاستیک زاپاس قرار میگیرد یک قطعه فلزی پولکی مانند وجود دارد به راحتی با چند ضربه آرام از زیر به این قطعه وارد کنید تا از جا در بیاید .در ادامه قطعه متحرک را مانند صفحه است از قفل جدا کنید و صفحه ای که ثابت است را بجای قطعه فلزی که از جا در آوردید قرار دهید بعد از آن صفحه ای که متحرک است را روی آن قرار دهید و میله که پایه قفل میباشد را به خودرو یا کف صندوق پیچ کنید .حالا لاستیک زاپاس را روی پایه بگذارید به شکلی که پایه از دایره مرکز لاستیک رد شود و حالا قفل را روی پایه بگذارید و ببندید .

از قفل زاپاس بند علاوه بر ماشین هایی که لاستیک زاپاس آن ها در بیرون قرار میگیرد سایر خودرو ها هم میتوانند استفاده کنند زیرا درب صندوق عقب خودرو به راحتی باز میشود و حتی زاپاس ها از داخل صندوق عقب هم به سرقت می روند .
مزایای قفل زاپاس و امنیت


مزیت بارز قفل زاپاس جلوگیری از سرقت لاستیک زاپاس خودرو میباشد اما در خودروهایی که لاستیک زاپاس در بیرون از خودرو قرار دارد مشکل فقط سرقت نیست احتمال از جا درآمدن و افتادن لاستیک زاپاس و زاپاس بند هم وجود دارد با استفاده از قفل زاپاس , لاستیک زاپاس خیلی محکم در زاپاس بند قرار می گیرد و هیچ مشکلی در سرعت بالا و یا جاده های ناهموار پیش نمی آید .

استفاده از قفل زاپاس بند وزن لاستیک زاپاس را زیاد میکند هیچ موقع درباره سرقت نمیتوان با قطعیت گفت که با این قفل جلوگیری میشود اما حداقل سرقت زاپاس را برای سارق سخت و زمانبر میکند .

مزیت دوم اشغال نکردن فضای صندوق عقب است عموما" دارندگان خودرو برای جلوگیری از سرقت لاستیک زاپاس ,آن را در صندوق عقب می گذارند که متاسفانه فضای زیادی از صندوق را اشغال میکند .جنسیت قفل زاپاس


در ساخت قفل زاپاس از رنگ استفاده میشود که هم در مقابل حریق مقاوم است و هم در مقابل زدگی و خوردگی و همچنین در برابر حلال های شیمیایی

از رنگ گالوانیزه و الکترواستاتیک برای افزایش طول عمر مفید این محصول و برای پوشش آلیاژ فلزی استفاده شده است .
در مقابل رطوبت هوا کاملا مقاوم است .
در مقابل زنگ زدگی کاملا مقاوم است .
در ساخت این محصول از طراحی استفاده شده است که سارقان به راحتی به آن دسترسی نداشته باشند .
پایه های این محصول از جنس آهن و آلومینیوم ساخته شده است .
تمامی قسمت های قفل زاپاس آبکاری شده است و در مقابل ضربه مقاوم است .
نصب قفل زاپاس بسیار راحت است . 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :