توپی سر کمک یکی از مهمترین بخش های موجود در سیستم تعلیق خودرو می باشد که به کمک فنر متصل بوده و در قسمت بالایی آن قرار می گیرد. این محصولات به صورت دوتایی در خودرو ها وجود دارند به طوری که اگر توجه کنید همه خودرو ها دو عدد توپی سر کمک دارند که در سیستم تعلیق آن ها ایفای نقش می کند. توپی های سر کمک به صورت جدا گانه در طرف راست و چپ خودرو قرار می گیرند به گونه ای که یکی از آن ها در سمت راست و دیگری بر روی کمک فنر های سمت چپ متصل هستند . اختلال در توپی های سر کمک باعث می شود که کل اتاق خودرو دچار آسیب دیدگی شود . وجود این قطعه در خودرو راحتی و امنیت سرنشینان خودرو را به مراتب نسبت به حالتی که وجود ندارد بالاتر می برد. 

توپی سر کمک

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

توپی سر کمک

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

دلایل خرابی توپی سر کمک


توپی سر کمک نیز که یکی از قطعات سیستم تعلیق می باشد و به طور کلی با نوسانات جاده در ارتباط بوده و ممکن است در صورت راعیت نکردن برخی نکات طول عمر آن به شدت کاهش پیدا کند.
 
این قطعه نیز مانند سایر قطعات خودرو دارای عمر مفید معینی است و به علت اهمیت بالایی که در امنیت اتومبیل دارد بهتر است همانند سایر بخش های دیگر سیستم تعلیق به طور سالانه حداقل یک بار مورد بررسی و بازدید قرار گیرد. نقش توپی سر کمک در خودرو فوق العاده حیاتی می باشد به طوری که کوچک ترین اختلال عملکرد کلی خودرو را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این قطعه ها به حکم نقش خاصی که دارند با عوامل مخرب فراوانی در ارتباط هستند اما قابل توجه است بدانید که رانندگی با سرعت های زیاد، رانندگی نادرست و همچنین برخورد شدید با دست انداز ها تاثیر این عوامل را به شدت بالا خواهند برد بنابراین سعی کنید هنگام برخورد با دست انداز های جاده ای سرعت خودرو خود را تا حد امکان کاهش دهید و به آرامی با ان برخورد کنید همچنین پرهیز از رانندگی پر سرعت را هر گز فراموش نکنید چرا که نه تنها امنیت شما را حفظ می کند بلکه در مصونیت سلامت بسیاری از قطعات دیگر از جمله توپی سر کمک نیز موثر می باشد.


علائم خرابی توپی سر کمک


 صدای کوبش در کمک‌فنرها به هنگام برگشت فرمان 

 به لرزه درآمدن فرمان خودرو از دیگر علائم خرابی توپی می باشد .

اگر توپی سر کمک حالت نرمال خود را از دست بدهد  باعث شل شدن پیچ و مهره‌های فنر و در نهایت به صدا

افتادن کمک‌فنر می‌شود.


برای جلوگیری از فرسوده شدن زود هنگام کمک فنرها بهتر است از ترمزهای ناگهانی بپرهیزید . آهسته

ترمز کردن همچنین می تواند باعث افزایش طول عمر لنت ها گردد.عوامل موثر در قیمت توپی سر کمک


+ مقاومت حرارتی بالا توپی

+ ساخته شده مطابق استاندارد های روز دنیا

+ فروشنده معتبر


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است