آب مقطر در واقع یک نوع آب شیمیایی خالص میباشد که هیچگونه ناخالصی ندارد .PH آب مقطر خنثی است .نقطه جوش آن پایین است و خاصیت خورندگی ندارد . آب مقطر بهترین نمونه آب برای استفاده در سیستم خنک کننده خودرو می باشد که به علت خنثی بدن و نداشتن هیچ گونه ناخالصی، بعد از آب رادیاتور با کیفیت میتوان از آن استفاده نمود. چند مورد از مزایای آب مقطر با کیفیت: 1. سرعت انتقال حرارت بیشتر در رادیاتور 2. بهبود عملکرد واتر پمپ 3. مکمل عالی برای ضد یخ در زمستان و تابستان 4. جلوگیری از تشکیل رسوب 5. افزایش راندمان خودرو 6. کاهش مصرف سوخت

آب مقطر

لوازم مصرفی خودرو

»

مکمل و سیالات

»

آب مقطر

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

مشکلاتی که آب مقطر بی کیفیت در خودرو ایجاد می کند


1. خرابی رادیاتور: استفاده از آب نامناسب باعث تشکیل رسوب در رادیاتور خودرو میشود زیرا آب رادیاتور باید کاملا خالص باشد و چنانچه دارای ناخالصی باشد باعث ایجاد رسوب در رادیاتور خودرو میشود . پس باید از آب مقطر با کیفیت برای رادیاتور استفاده کرد.

2. خرابی واتر پمپ: برای جلوگیری از ایجاد رسوب درون پمپ آب باید از واتر پمپ با کیفیت استفاده نمود زیرا ایجاد رسوب باعث از بین رفتن واتر پمپ میشود.
 


روش تهیه آب مقطر


آب مقطر در واقع یک نوع آب شیمیایی خالص میباشد که هیچگونه ناخالصی ندارد .PH آب مقطر خنثی است .نقطه جوش آن پایین است و خاصیت خورندگی ندارد .برای تهیه آب مقطر در خانه میتوانید یک ظرف بزرگ را آب کنید و روی اجاق بگذارید تا گرم شود اما جوش نیاید سپس درون ظرف یک ظرف دیگر شیشه ای مقاوم بگذارید که شناور باشد و درب ظرف اصلی را بگذارید روی درب مقداری یخ بگذارید با این عمل سریع تر عمل تقطیر انجام میشود پس از کمی زمان حرارت را زیاد کنید تا کمی آب جوش بیاید مقدار آبی که در ظرف شناور جمع آوری میشد آب مقطر است .چرا از آب مقطر در خودرو استفاده کنیم ؟


برخی به جای آب رادیاتور خودرو از آب مقطر استفاده میکنند اگر از آب مقطر استفاده میکنید حتما باید از ضد یخ هم استفاده کنید تا خودرو در زمستان دچار انجماد نشود و در تابستان هم جوش نیاورد .اگر قصد دارید از آب معمولی برای رادیاتور خودرو استفاده کنید حتما چندین بار آب را بجوشانید و بگذارید کامل سرد شود سپس درون رادیاتور خودرو بریزید .

در زمان خرید ضد یخ روی بطری آن میتوان از درصد مخلوط شدنشان را با آب مقطر اطلاع پیدا کرد .

 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :