هر قطعه از موتور خودرو برای اتصال خوب  نیاز به واشر دارد  از جمله واشر فلزی ، واشر پلاستیکی و یا حتی واشر کاغذی خواهد داشت به مجموع در تعمیرات موتور خودرو بیشتر از ۲۰ نوع واشر و اورینگ در باز و بست قطعات موتور وجود دارد که سعی میکنیم اطلاعات مختصری را در انتهای همین صفحه به شما ار ائه دهیم.

واشر کامل که معمولا ما بیشتر آن را میشنویم به یک پک کامل از واشرجات لاستیکی و فلزی و  و همچنین کاسه نمدها گفته می‌شود که بسته به نوع موتور خودرو از اشکال و تعداد مختلفی تشکیل شده اند.

واشر کامل از قطعات زیر تشکیل شده است :

واشر سر سیلندر - واشر درب سوپاپ - واشر واترپمپ - واشراویل پمپ -واشر گلویی اگزوز -واشر منیفولد هوا - شر منیفولد دود - واشر ترموستات - واشر کارتل موتور - کاسه نمد ساق سوپاپ - کاسه نمد میل سوپاپ - کاسه نمد سر میل لنگ - کاسه نمد ته میل لنگ

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

قطعات موتوری

»

واشرها

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
جنس
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

مشخصات انواع واشر خودرو


واشر واتر پمپ


واشر واتر پمپ عموما کاغذی بوده و البته وظیفه جلوگیری از نشت آب در ناحیه اتصال واتر پمپ به موتور را عهده‌دار است.


واشر اویل پمپ


این واشر در ناحیه اتصال پمپ روغن قرار می گیرد و جلوگیری از نشت روغن می کند ، ظاهر این واشر بسته به نوع خودرو متفاوت است.


واشر سرسیلندر


هر موتور نیاز به یک عدد واشر سرسیلندر خواهد داشت که بین بلوک سیلندر و سرسیلندر قرار خواهد گرفت


واشر منیفولد هوا


یکی از بارز ترین نشانه‌های مشکل در واشر منیفولد هوا کاهش کارایی و عملکرد قدرت موتور خودرو است. با افزایش کارکرد خودرو ، واشر منیفولد هوا به مرور شروع به مستهلک شدن می‌کند. نشتی هوا در این بخش فشار داخلی موتور را مختل کرده و به وضوح روی قدرت پیشرانه تأثیر منفی می‌گذارد. بروز نشتی هوا باعث می‌شود نسبت ترکیب هوا و سوخت به هم ریخته و به این ترتیب پیشرانه با کاهش قدرت، افزایش مصرف سوخت و حتی خاموش شدن ناگهانی مواجه شود. افزایش دمای موتور یکی دیگر از علائم خرابی واشر منیفولد هوا است.


واشر در سوپاپ


واشر در سوپاپ  قطعه لاستیکی اصلاح می‌شود که وظیفه درزگیری بین در سوپاپ و سر سیلندر را به عهده داردواشر گلویی اگزوز


این واشر عموما ظاهری سه گوش دارد که مرکز واشر از حفره ای دایره شکل برای مسیر خروج دود اگزوز بهره می برد، خرابی واشر گلویی باعث صدای های اضافی و البته افزایش شدید مصرف سوخت خواهد شد.واشر منیفولد دوداین قطعه در دو مدل کامل فلزی و گرافیتی در بازار عرضه می شود

اگر واشر چندراههٔ یا همان منیفولد دود آسیب ببیند در کارکرد پیشرانه اختلال ایجاد می‌شود و حتی دمای موتور ممکن است بیش از حد بالا رود.

اولین و شایع‌ترین نشانهٔ‌ خرابی واشر منیفولد دود کاهش کارایی و عملکرد پموتور خودرو است.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :