کیلومتر کامل خودرو، صفحه نمایشی در پشت فرمان خودرو است که میزان مسافت طی شده خودرو را با واحد کیلومتر نمایش میدهد . کیلومتر کامل با توجه به چرخش لاستیک ها این اعداد را نمایش میدهد و کارکرد خودرو را بر اساس مسافت طی شده نشان می دهد. در نسل قبلی کیلومتر خودروها مکانیکی بودند ولی در نسل جدید بصورت دیجیتالی ساخته شده است . حتما در جریان هستید که کارکرد زیاد خودرو که با استفاده از کیلومتر محاسبه میشود در قیمت خودرو بسیار تاثیر گذار است . کیلومتر سالم در محاسبه مصرف سوخت برای خودرو بسیار اهمیت دارد . 


کیلومتر کامل

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات برقی

»

قطعات برقی داخل اتاق

»

کیلومتر کامل

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

عملکرد کیلومتر کامل


تایرهای خودرو مهمترین عامل مرتبط با سرعت سنج خودرو هستند؛ با یک چرخش تایر، مسافتی برابر با محیط تایر خودرو طی می شود. دور سنج با ثبت چرخش تایر، مسافت کلی طی شده خودرو را به صورت کیلومتر ثبت و به راننده گزارش می دهند.

پیکاپ مغناطیسی در کنار یک چرخ دنده در گیربکس، جریان الکتریکی را منتقل و سیگنال ها را به کامپیوتر خودرو ارسال می کند. اطلاعات ارسال شده به صورت ولتاژی برای استپر موتور تبدیل و آن را به صورت عددی نمایش می دهد.

پیشرفت تکنولوژی سبب شد تا اطلاعات پردازش شده در کامپیوتر خودرو به صورت دقیق در نمایشگرها، نشان داده شود.روش های تشخیص کیلومتر دستکاری شده


1- سائیدگی های پدال ها ، فرمان و دسته دنده

2- توجه به رادیاتور خودرو

3-توجه به لبه های دیسک ترمز

4- تشخیص کیلومتر واقعی خودرو از زیر پایی راننده

5- مقایسه سال تولید در برابر کارکرد کیلومتر خودرو

6- دقت به دکمه های اضافی داشبورددلایل خرابی کیلومتر 


+ خرابی کامپیوتر خودرو

ECU (Electronic Control Unit) یا واحد کنترل الکترونیک یا همان مغز کامپیوتر مسئول هماهنگی، کنترل و هدایت سایر سنسورهای خودرو است. خرابی کیلومترشمار ماشین می تواند به این قطعه نیز مرتبط باشد، زیرا این قطعه مغز الکترونیک یا کامپیوتر خودرو است.


+ خرابی سنسور سرعت

سنسور سرعت اطلاعات چرخش تایرها را به کامپیوتر ارسال می کند و خرابی آن بر سرعت خودرو، سیستم کروز و تنظیم سوخت اثرگذار است. خرابی سنسور معمولا با روشن شدن چراغ هشدار دور موتور در پشت آمپر خودش را نشان می دهد.


+ مشکلات فنی و فیزیکی

قطع شدن اتصالات و ارتباط بین سنسور با سایر بخش ها از دیگر علل متداول در خرابی کیلومترشمار ماشین است. در برخی از خودرو های قدیمی اتصالی و سوختن سیم ها نیز ممکن الوقوع است که در از کار افتادن کیلومتر سرعت موثر هستند.تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :