داشبود قسمتی از خودرو میباشد که همیشه مقابل نور آفتاب است و همچنین گرد و غبار زیادی بر روی آن مینشیند، از این رو به منظور جلوگیری از آفتاب سوختگی و آسیب به داشبورد میتوان از روکش داشبود استفاده کرد.هم چنین روکش داشبود باعث افزایش زیبایی اتاق خودرو میشود از جهت دیگر باعث حفظ تمیزی داشبورد هم میشود روکش های داشبورد در مدل ها و جنس های مختلف برای انواع داشبوردها و خودرو ها طراحی شده است.
روکش داشبورد

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات داخلی اتاق

»

داشبورد

»

روکش داشبورد

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

روکش داشبود انواع مختلفی دارد که 3 مورد آن بیشترین استفاده را دارد :


1. تافتینگ

این جنس روکش داشبورد، مقاومت بالایی در برابر حرارت و نور آفتاب دارد و هم چنین به خاطر ایجاد اصطکاک با اجسام روی داشبورد، مانع از افتادن آن ها موقع رانندگی میشود همچنین قابل شستشو است و به خوبی از داشبورد در برابر آسیب ها محافظت میکند .

2. موکت

روکش داشبود از جنس موکت قابلیت شست و شو و هم چنین مقاومت بالایی در برابر نور آفتاب دارد، به همین خاطر به راحتی تغییر شکل نمیدهد و به راحتی هم از روی داشبورد جابجا نمیشود .

3. نمد

روکش داشبورد از جنس نمد دارای استحکام بالایی است که با شست و شو، آفتاب و... تغییر شکل نمیدهد. و مانند تافتینگ با ایجاد اصطکاک مانع از افتادن اجسام میشود اما این مدل روکش داشبورد انعطافی ندارد .انواع رنگ روکش داشبورد


روکش های داشبورد در جنس های مختلف با رنگ های مختلف در بازار موجود است رنگ های پر طرفدار آن کرمی , قهوه ای , مشکی و طوسی است که میتوانید با توجه به سلیقه و رنگ دیگر قطعات اتاق خودرو خود آن ر ا تهیه کنید زیرا جنبه زیبایی هم دارد ولی بیشترین و بهترین انتخاب رنگ های خنثی هستند .چرا از روکش داشبور استفاده کنیم ؟

1. جلوگیری از آسیب رسیدن به داشبورد در مقابل حرارت و نور آفتاب

2. بهبود عملکرد کولر خودرو به دلیل جلوگیری از حرارت آفتاب


اما یکی از معایبی که برای استفاده از روکش داشبورد بیان کرد این است که در هنگام برخورد با حرارت آفتاب مواد شیمیایی موجود در روکش داشبور خارج میشود و به شیشه جلو خودرو می نشیند و باعث کاهش دید راننده میشود . 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :