کابل اتصال به باتری یک کابلی است که در زمان ضعیف شدن باتری یا زمانی که اصطلاحا" باتری خوابیده است مورد استفاده قرار می گیرد با استفاده از این کابل میتوانید باتری را به یک باتری خودرو دیگر که هم ولتاژ باتری خودروی شما باشد متصل کنید و خودروی شما روشن میشود به همین دلیل داشتن یک کابل باتری در هر خودرویی الزامی است .کابل های باتری با جنسیت های متفاوت در بازار وجود دارند که بهترین نوع آن ها از مدل مسی است .در پایین صفحه مطالب تکمیلی راجب کابل باتری ذکر کرده ایم که حتما مورد استفاده هر راننده ای قرار میگیرد .

کابل باتری

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

ابزارآلات

»

کابل باتری

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع کابل باتری 


کابل باتری در جنس مسی , آلومینیومی و یا آلومینیوم روکش مسی در بازار وجود دارد که جنس مسی آن از کیفیت و قدرت انتقال بیشتری برخوردار است .
هر کابلی که خرید می کنید روی بسته آن مشخصاتی را درج کرده اند باتری خودرو های متفاوت مقدار توان و آمپر متفاوتی قدرت دارند که باید کابلی را متناسب با قدر باتری خود خرید کنید تا بتواند این میزان قدرت را انتقال دهد .

کابل ها با متراژ های متفاوت 5/1 الی 2 متری در بازار وجود دارد بهتر است بلندترین متراژ آن را خرید کنید که در هنگام استفاده و قرارگیری ماشین مجاور دچار مشکل نشوید .
سر این کابل گیره هایی وجود دارد بهتر است این گیره ها دارای دندانه باشد که راحت در قطب های مثبت و منفی باتری متصل شود و همچنین جنس فنر آن ها از استیل ضد زنگ باشد .علائم خرابی کابل باتری 


زمانی که خودروی شما استارت نمیخورد نیاز به انجام فرآیند باتری به باتری دارید و اگر بعد از این کار باز هم ماشین روشن نشد از صحت سلامت باتری که از آن کمک گرفته اید مطمئن شوید اگر باتری سالم است پس میتواند کابل باتری خراب باشد .
چگونگی استفاده از کابل باتری 


برای انجام عمل باتری به باتری باید ابتدا از صحت سلامت باتری ماشین دیگر مطمئن شوید .
در مرحله بعد باید با توجه به طول کابل باتری هر دو ماشین را در حالتی که فاصله کمی از هم داشته باشند کنار هم یا مقابل هم پارک کنید .به همین دلیل هنگام خرید کابل باتری توصیه میکنیم که طول کابل بلند را خریداری کنید .
باتری خودرو دارای یک قطب مثبت و یک قطب منفی است این قطب ها با علامت مشخص شده اند کمی روی باتری را تمیز کنید و این قطب هارا شناسایی کنید خود باتری ها هم کابل های قطب مثبت قرمز رنگ است وقطب منفی با رنگ کابل مشکی مشخص شده است .
در مرحله بعد با کابل باتری و گیره سر آن را به قطب مثبت متصل کنید و سر دیگر آن را به قطب مثبت باتری سالم ماشین دیگر متصل کنید و گیره کابل مشکی را به قطب منفی باتری سالم وصل کنید .
در اتصال کابل ها دقت کنید در صورتیکه اشتباه وصل کنید خطر انفجار باتری را در پی دارد و اگر کابل مشکی را به باتری خراب وصل کنید باعث خرابی ECU میشود .
بعد از اینکه کابل ها را متصل کردید و از درستی آن مطمئن شدید خودروی سالم را استارت بزنید و سپس بعد از گذشت چند ثانیه خودروی خراب را استارت بزنید .اگر خودرو روشن نشد بعد از گذشت چند دقیقه باز این کار را انجام دهید یعنی مجدد استارت بزنید .
اگر خودرو روشن شد حدود نیم ساعت خودرو کار کند تا باتری شارژ شود . 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :