بکسل بند یا قلاب های یدک کش برای بیرون کشیدن ماشین شما استفاده می شود، یعنی اگر ماشین شما گیر کرده یا از کار افتاده است، آن ها را می گذارید و یدک کش یا شخصی را که دارید میتواند وسیله نقلیه شما را بیرون بکشد. بکسل بند یا قلاب های یدک کش در جلو و عقب خودرو نصب میشوند . این قطعه یکی از اعضای واجب خودرو میباشد که در زمان های تصادف و خرابی خودرو به شما کمک فراوانی میکند . از آن جایی که بکسل بند به بدنه اصلی و شاسی خودرو متصل می شود‌، لذا می توان گفت که عملا فشار به سپر خودرو یا بخش های جانی آن وارد نمی شود. مازاد بر این، قدرت کشش وارده هم به شیوه ای مناسب توزیع می شود. این فاکتور باعث می شود تا فرایند انتقال بسیار ساده تر باشد. چنین عملکرد بی نظیری باعث شده تا انواع مختلفی از بکسل بند برای خودرو ها ایجاد شود.

بکسل بند

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

بدنه اصلی

»

بکسل بند

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع بکسل بند


بکسل بند پارچه ای

اگر فرد ریز بینی باشید، بدون شک تا به این لحظه در قسمت جلویی برخی از خودروها، پارچه های کوچکی را دیده اید که‌ آویزان شده است . این پارچه در واقع بکسل بند آن می باشد. این دسته از محصولات با استفاده از پارچه های نخی یا پلی استری ویژه ساخته می شود که مقاومت بسیار بالایی دارد. البته باید عنوان کنیم که این دسته از محصولات صرفا برای خودروهای سبک و سواری مورد استفاده قرار می گیرد. البته نسبت به سایر مدل ها، مقاومت کمتری دارد.


بکسل بند فلزی

بکسل بند فلزی یا میله بکسل بند را می توان بهترین و البته ایده‌آل ترین انتخاب برای بکسل کردن خودرو دانست. در واقع این وسیله یک میله فلزی و بسیار مقاوم می باشد که دو خودرو را به هم وصل می کند. این وسیله تکان های اولیه در بکسل کردن خودر را حذف می کند. از طرفی دیگر باعث می شود تا فاصله بین دو خودرو به شیوه ای ایمن رعایت شود. چنین مزیت بی نظیری برای موقعیت هایی که ترمز خودرو از کار افتاده بسیار ایده‌آل است. همین مورد هم سبب شده تا اغلب خودرو های آفرود و یا کامیون های سنگین این وسیله را استفاده نمایند.


بکسل بند اسپارکو

این محصول از جنس برزنت درجه یک ساخته شده که مقاومت خوبی دارد. از این بکسل بند می توان برای تمام خودروها استفاده کرد.از مزایای این محصول می توان به دوخت عالی و بادوام و نیز قابل شست و شو بودن اشاره کرد.


بکسل بند تسمه ای

این دسته از بکسل بند ها نسبت به نمونه های قبلی دارای مقاومت بیشتری هستند. این دسته از محصولات دارای جنس تسمه ای می باشند و می توانند در برابر فشار های کششی، مقاومت بالایی از خود نشان دهند.


سیم بکسل بند

سیم بکسل بند را رمی توان به عنوان یکی از قوی ترین و البته بهترین مدل های بکسل بند در دنیا دانست. این محصولات از رشته های فلزی مقاوم ساخته شده اند که به شکل طناب پیچید خورده اند. این ساختار بی نظیر باعث شده تا این تولیدات، مقاومت بسیار بالایی داشته باشند. این موضوع به نوبه خود سبب شده تا اغلب کامیون ها و خودروهای سنگین از این مدل بکسل بند استفاده نمایند.آیا یدک کشی به ماشین شما آسیب می رساند؟


وسیله نقلیه ای که در پارک باقی می ماند و با چرخ هایش روی زمین بکسل می شود، قطعاً آسیب می بیند.  این امر نه تنها باعث لغزش و آسیب به لاستیک ها می شود، بلکه می تواند باعث آسیب به اتصالات بین چرخ ها و گیربکس شود و در نهایت به خود گیربکس آسیب برساند.


فرق بکسل بند با زنجیر  

تسمه‌ها و زنجیرها ویژگی‌های متفاوتی دارند، اما می‌توان آنها را از نظر قدرت تعلیق و کشش مشابه ارزیابی کرد. برای کشیدن و بکسل کردن وسیله نقلیه، مانند کشیدن موقت یک وسیله نقلیه پشت سر دیگری، بند بهترین راه حل است.

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :