قفل فرمان در خودرو از دسته وسایل امنیتی است که در جلوگیری از سرقت خودرو بسیار تاثیر گذار است حداقل این موضوع این که سارقان به دنبال سرقت خودرو هایی هستند که بدون بردن زمان زیادی به راحتی قایل سرقت باشند قفل فرمان عملیات سرقت خودرو را زمانبر میکند با استفاده از قفل فرمان دیگر فرمان خودرو قادر به چرخیدن نیست و این وسیله هم از نظر هزینه ای و هم از نظر تامین امنیت بسیار مقرون به صرفه است که مدل های متنوعی هم در بازار وجود دارد و میتوانید بر اساس جنس و استحکام و قیمت هنگام خرید انتخاب کنید .


قفل فرمان

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

»

انواع قفل خودرو

»

قفل فرمان

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع قفل فرمان 


قفل فرمان تاشو : بعضی از دارندگان خودرو با جای قفل فرمان مشکل دارند زیر پایشان یا زیر پای شاگرد باشد احساس مزاحمت برایشان ایجاد میشود مدل قفل فرمان تاشو به راحتی جمع میشود و در داشبورد جا میشود و فضای خیلی کمی را می گیرد .


قفل فرمان عصا شکل : این مدل قفل شبیه عصا است و به راحتی مثل حالت کشویی یا فنر بزرگ و کوچک میشود و به هر اندازه که فرمان خودرو باشد سایز میشود و در همه خودروها قابل استفاده است این مدل قفل فرمان دارای دو قفل هستند یک قفل مرکزی یک قفل کامپیوتری .


قفل همزمان فرمان و پدال :
به جای اینکه دو قفل برای تامین امنیت خودرو خرید کنید میتوانید این مدل قفل را خریداری کنید که همزمان هم فرمان را قفل کنید و هم پدال را قفل کنید .


قفل فرمان سه کاره : این قفل علاوه بر قفل کردن فرمان و پدال دنده و ترمز دستی رو هم قفل میکنه دیگر امکان تعویض و خلاص کردن دنده وجود نداره و چرخ های عقب خودرو هم قفل میباشد به هیچ عنوان خودرو قابلیت حرکت کردن ندارد .


قفل های رمز دار : قفل های فرمان معمولی و کلید دار را شاید سارق بتواند با استفاده از شاه کلید باز کند اما قفلهایی که رمز کامپیوتری دارند را نمیتوان به راحتی باز کرد ساعت ها زمان میبرد تا سارق بتواند رمز را پیدا کرده و قفل را باز کند .هنگام خرید قفل فرمان به نکات زیر توجه کنید 


جنس قفل فرمان : در هنگام خرید قفل فرمان به جنسیت آن دقت فرمایید حتما از جنس استیل یا فولادی محکم باشد که به راحتی خم نشود و شکسته هم نشود و همچنین به جنس روکش قفل فرمان هم دقت کنید عموما" اکثر قفل ها دارای روکش پلاستیکی هستند و اگر این روکش خراب شد بهتر است قفل را تعویض کنید .


قیمت : در هنگام خرید دقت کنید که اگر یک محصول ارزان است حتما کیفیت , نوع قفل و تمامی موارد را بر اساس قیمت در نظر بگیرید .


نوع قفل : در هنگام خرید نوع قفل بسیار مهم است قفل های معمولی را یک سارق حرفه ای با یک سنجاق قفلی هم میتواند باز کند پس بهتر است قفل های کامپیوتری را انتخاب کنید .


برسی با مدل فرمان خودرو : حتما هنگام خرید توجه کنید که قفلی را خریداری کنید مناسب سایز فرمان خودروی شما باشد زیرا مدل فرمان ها و سایزشان متفاوت است .نکات نگهداری از قفل فرمان 

هر چند مدت یکبار چند قطره روغن داخل مغزی قفل بریزید تا کلید بدون سختی و گیر راحت بچرخد .
به هیچ عنوان از قفل فرمان به منظور وسیله حفاظمتی یا ضربه ای استفاده نکنید .
قفل فرمان دارای فنرهایی درون مغزی قفل میباشد که در مقابل زنگ زدگی مقاوم نیستند پس به هیچ عنوان قفل فرمان را در جاهای مرطوب و خیس نگذارید بدنه آن هم در مقابل زنگ زدگی مقاوم باشد اما در نهایت آسیب میبیند .
 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :