شمع خودرو یکی از مهم ترین اجزای خودرو است که روی موتور یا سر سیلندر قرار دارد و تاثیر بسیار مهمی در عملکر خودرو دارد. این قطعه بیش از یک قرن است که در صنعت خودرو قرار دارد و دارای کارایی فراوانی در خودرو میباشد. شمع ها توسط وایر شمع ها به سیستم احتراق خودرو متصل میشوند و نیروی الکتریکی که توسط دینام تولید میشود به شمع ها انتقال داده میشود سپس به وسیله شمع ها جرقه در داخل سیلندر تولید شده که باعث مشتعل کردن سوخت و هوای فشرده شده در درون سیلندر میشود.

شمع خودرو

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات برقی

»

قطعات برقی مصرفی

»

شمع

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد


ساختار شمع خودرو 


پایه شمع : این قسمت داخل سرسیلندر پیچ میشود. هنگامی که این پایه از حد استاندارد کوتاه تر یا بلندتر باشد باعث میشود که شمع خودرو دچار خودسوزی شود.

بدنه شمع : بدنه شمع فولادی باعث نگه داشتن محکم شمع روی سرسیلندر میشود. مابین بدنه شمع و سرسیلندر از واشری برای جلوگیری از خروج ترکیب سوخت و هوا به بیرون از سر سیلندر استفاده شده است.
عایق چینی : این عایق به عنوان پوشش خارجی سفید رنگی روی شمع دیده میشود که از نفوذ آلودگی به درون شمع جلوگیری میکند. هم چنین این عایق ها باعث استحکام شمع در برابر فشار و حرارت بالایی که با آن مواجه است میشود.
ترمینال شمع : قسمتی است که بیرون از عایق شمع و در بالاترین قسمت آن قرار دارد. ابن بخش به وایر وصل میشود و انتقال دهنده قوی برای نیروی الکتریکی میباشد.
الکترود منفی : این الکترود به بدنه یا پایه شمع متصل میشود و در اطراف الکترود مثبت قرار دارد. تعداد الکترود های منفی در شمع های گوناگون، متفاوت است.
الکترو مثبت : این الکترود در برابر حرارت بالایی قرار دارد و به همین دلیل از آلیاژی ساخته میشود که مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشد. الکترود مثبت در بخش مرکزی شمع قرار دارد.
• گپ : به فاصله بین دو الکترود مثبت و منفی گپ میگویند. این فاصله بر اساس موتورهای مختلف، گوناگون است ولی در حالت کلی هرچه فاصله ی گپب بیشتر باشد جرقه زنی بهتر صورت میگیرد.


شمع ها را بر اساس ویژگی های گوناگونی تقسیم بندی میکنند مانند :
1. بر اساس جنس الکترود
2. بر اساس تعداد الکترود
3. بر اساس کد حرارتی


در هر کدام از این تقسیم بندی ها، شمع های مختلفی قرار دارند :


بر اساس جنس الکترود:
1. شمع های معمولی : این شمع ها به دلیلی سر گرد و تختی که دارند با کاهش کیفیت احتراق باعث خام سوری و افزایش مصرف سوخت میشوند و دارای طول عمر کمتری نسبت به شمع های سوزنی هستند.
2. شمع های سوزنی : این شمع ها هم به دلیل سر سوزنی باعث احتراق کامل در سیلندر شده و در نتیجه باعث کاهش مصرف سوخت میشود و طول عمر بیشتری نسبت به شمع های معمولی دارند.
بر اساس تعداد الکترود :
تعداد الکترودهای منفی در شمع ها از 1 الی 4 میتواند متغیر باشد. شمع هایی که تعداد الکترود آن ها بیش از 1 عدد باشد را چند الکترودی میگویند. این نوع شمع ها قابل استفاده در هر خودرویی نیستند و باید شرکت تولید کننده خودرو، استفاده از آن را مجاز کرده باشد. طول عمر این شمع ها نسبت به شمع های تک الکترودی بیشتر است.
بر اساس کد حرارتی :
1. شمع سرد : این شمع ها دارای پایه های کوتاهی هستند و حرارت را با سرعت زیادتری انتقال میدهند و به خاطر داشتن پایه های کوتاه برای موتورهایی با دمای بالا مناسب هستند زیرا گرمای حاصب از احتراق را با سرعت کمتری کاهش میدهند.
2. شمع نیمه گرم : دارای پایه های بلندتری نسبت به شمع سرد هستند و برای موتورهایی که دمای متوسطی دارند مناسب هستند.
3. شمع های گرم : این نوع شمع دارای پایه های بلندتری نسبت به دو شمع قبلی میباشد و برای موتورهایی که دمای پاییین تری دارند مناسب میباشند.


عواملی که باعث خراب شدن شمع خودرو میشوند 

• دمای زیاد
• نفوذ روغن روی شمع ها
• تجمع کربن


علائم خرابی شمع خودرو

• استارت نخورد خودرو
• کاهش شتاب
• افزایش مصرف سوخت
• کارکرد نامنظم موتور
• روشن شدن چراغ چک
• شکستگی عایق چینی
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :