غربیک فرمان که به آن چرخ محرک یا چرخ دستی نیز گفته می شود نوعی کنترل فرمان در وسایل نقلیه است که به جعبه فرمان ارسال می شود . فرمان بخشی از سیستم فرمان است که توسط راننده اداره می شود . غربیلک همان دایره فرمان است که با چرخاندن آن جهت خودرو تغییر میکند و خودرو به سمتی که هدایت میشود حرکت می کند. از آنجایی که راننده‌ها در اکثر مواقع دست‌های خود را روی غربیلک می‌گذارند، اغلب بسیاری از اهرم‌ها و کلیدها را در اطراف فرمان تعبیه می‌کنند مانند بوق، راهنما و چراغ‌های خودرو. بسیاری از مشکلات فنی خودرو، تاثیر خود را بر روی غربیلک گذاشته و به این طریق نشان داده می‌شوند.

غربیلک فرمان

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

غربیلک فرمان

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد

آیا می توانم فرمان خود را تعویض کنم؟یکی از رایج‌ترین تغییراتی که در لوازم یدکی خودرو می‌توانید در خودروی خود انجام دهید، تعویض فرمان است . این می‌تواند تجربه رانندگی شما را بهبود بخشد زیرا فرمان‌های پس از فروش اغلب مناسب‌تر و قطر کمتری دارند ، که امکان فرمان سریع‌تر و رانندگی دقیق‌تر را فراهم می‌کند.


انواع سیستم فرمان :


دو نوع اصلی از سیستم های فرمان برقی وجود دارد که در وسایل نقلیه استفاده می شود. سیستم فرمان رک و پینیون و سیستم چرخ دنده فرمان معمولی- یکپارچه که به عنوان سیستم فرمان توپی چرخشی نیز شناخته می شود.


علل لرزش غربیلک فرمان کدام اند؟

1- بالانس نبودن تایر ها

2- تراز نبودن چرخ ها

3- فرسودگی تایر ها

4- خرابی بلبرینگ

5- تنظیم نبودن فرمان

6- خرابی سیبک 

7- ایراد در شاسی خودرو

8- خرابی پلوس

9- خرابی میل تعادل

10- ایراد در کمک فنر و فنر

11- مشکل در سیستم ترمز

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است