غربیک فرمان که به آن چرخ محرک یا چرخ دستی نیز گفته می شود نوعی کنترل فرمان در وسایل نقلیه است که به جعبه فرمان ارسال می شود . فرمان بخشی از سیستم فرمان است که توسط راننده اداره می شود . غربیلک همان دایره فرمان است که با چرخاندن آن جهت خودرو تغییر میکند و خودرو به سمتی که هدایت میشود حرکت می کند. از آنجایی که راننده‌ها در اکثر مواقع دست‌های خود را روی غربیلک می‌گذارند، اغلب بسیاری از اهرم‌ها و کلیدها را در اطراف فرمان تعبیه می‌کنند مانند بوق، راهنما و چراغ‌های خودرو. بسیاری از مشکلات فنی خودرو، تاثیر خود را بر روی غربیلک گذاشته و به این طریق نشان داده می‌شوند.

غربیلک فرمان

لوازم یدکی خودرو

»

موتور ، محرکه ، تعلیق

»

لوازم تعلیق

»

غربیلک فرمان

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

آیا می توانم فرمان خود را تعویض کنم؟یکی از رایج‌ترین تغییراتی که در لوازم یدکی خودرو می‌توانید در خودروی خود انجام دهید، تعویض فرمان است . این می‌تواند تجربه رانندگی شما را بهبود بخشد زیرا فرمان‌های پس از فروش اغلب مناسب‌تر و قطر کمتری دارند ، که امکان فرمان سریع‌تر و رانندگی دقیق‌تر را فراهم می‌کند.


انواع سیستم فرمان :


دو نوع اصلی از سیستم های فرمان برقی وجود دارد که در وسایل نقلیه استفاده می شود. سیستم فرمان رک و پینیون و سیستم چرخ دنده فرمان معمولی- یکپارچه که به عنوان سیستم فرمان توپی چرخشی نیز شناخته می شود.


علل لرزش غربیلک فرمان کدام اند؟

1- بالانس نبودن تایر ها

2- تراز نبودن چرخ ها

3- فرسودگی تایر ها

4- خرابی بلبرینگ

5- تنظیم نبودن فرمان

6- خرابی سیبک 

7- ایراد در شاسی خودرو

8- خرابی پلوس

9- خرابی میل تعادل

10- ایراد در کمک فنر و فنر

11- مشکل در سیستم ترمز

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :