جلو پنجره قطعه ای از لوازم یدکی خودرو میباشد که به شکل های مختلف برای انواع مدل های ماشین ها طراحی شده است که از لحاظ جنس و اندازه هم لا هم متفاوت میباشد. جلو پنجره ها معمولا از جنس پلاستیک فشرده یا فلز می باشند که هم در بحث فنی خودرو مثل خنک کردن موتور و رادیاتور کاربرد دارند و هم در بحث زیبایی خودرو . البته که بیشتر افراد بخش زیبایی طرح جلو پنجره را میبنند. غیر از بحث خنک کردن از جلو پنجره میتوان برای پنهان کردن دوربین ها استفاده کرد و در بعضی خودرو شاسی بلند جلو پنجره کمک زیادی به بدنه خودرو برای کاهش اسیب ها میکند . بطور کلی جلو پنجره هویت برند یه خودرو هست و به همین دلیل زیبایی این قطعه بسیار مهم میباشد .

جلو پنجره

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

سپر و متعلقات

»

جلو پنجره

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع طراحی جلو پنجره


تمام خودروسازان بر این نظر، موافق هستند که این قطعه باید حالت مشبک داشته باشد؛ اما برخی از خودروها را مشاهده می کنید که در قسمت Front Grille شکل متفاوت تری دارند.

به طور مثال، این قطعه مشبک در خودرو BMW دارای طراحی بیضی دو قسمتی می باشد. در برخی از خودروهای BMW ، این قطعه به صورت یک تکه و به شکل بیضی بزرگ طراحی شده است و سرتاسر قسمت جلوی خودرو را می پوشاند اما برخی دیگر از خودروها همان حالت کلاسیک اولیه را حفظ کرده ‌اند.

برخی دیگر از تولید کنندگان خودرو از جلو پنجره مشبک با ابعاد بزرگتر استفاده می‌کنند، به طوری که قسمت جلوی خودرو را به طور کامل بپوشاند. این نوع طراحی هم یک سبک منحصر به فرد است و به مخاطب نشان می‌دهد که سبک خودروسازی برای یک برند خاص وجود دارد.

متفاوت بودن در طراحی قطعات و لوازم یدکی که از نمای بیرونی خودرو قابل مشاهده هستند باعث می شود تولیدکنندگان از رقبای خود پیشی بگیرند و خودروها برجسته تر به نظر بیایند. این عوامل، همگی نشان دهنده اهمیت قطعات Front Grille در انواع خودرو در جهان هستند.

یکی دیگر از دلایل که اهمیت جلو پنجره خودرو را نشان می دهد این است که می توان از آنها به عنوان یک عامل شخصی سازی یک برند استفاده کرد. گاهی اوقات برای اینکه یک محصول، فروش بیشتری داشته باشد خودروسازان، قسمت‌ های جلوی خودرو نظیر قطعات Front Grille را با عناصر دیگری در هم می‌آمیزند تا ظاهری جذاب تر به نمای جلوی خودرو ببخشند.

به طور مثال، قسمت مشبک به گونه ای نصب می شود که به سمت جلوی خودرو کشیده شود یا به سمت کاپوت امتداد پیدا کند. طراحی دیگر ممکن است جلو پنجره به سمت چراغ های جلو یا سپر جلو امتداد پیدا کند. در این حالت اگر فردی مقابل خودرو بایستد تصور می‌کند که خودرو در حال لبخند زدن به او می باشد!!انواع جلو پنجره


جلو پنجره اسپرت خودرو


این دسته از جلو پنجره ها عموماً در خودروهای اسپرت و پیشرفته نصب می‌شوند. در این دسته از خودروها علاوه بر زیبایی، توجه زیادی هم به خنک سازی موتور می‌شود. بر همین اساس است که جلو پنجره های اسپرت عموما تعداد شبکه‌های کمتری دارند. همین مورد کمک می‌کند تا جریان هوای بیشتری وارد رادیاتور شود. این فاکتور در نهایت به خنک سازی بیشتر موتور کمک می کند.


جلو پنجره های فابریک یا شرکتی


جلو پنجره های فابریک یا شرکتی را می توان همان جلو پنجره های معمولی دانست که در کارخانه بر روی خودروها نصب می شود. این دسته از جلو پنجره ها عموماً بر روی جنبه کارآیی خود یعنی خنک‌سازی متمرکز شده اند و اغلب تولیدکنندگان توجه زیادی به زیبایی آن ندارند. با این اوصاف این مدل از محصولات عموماً استاندارد لازم برای خنک سازی خودرو را دارد. بر همین اساس است که اغلب رانندگان از آن استفاده می کنند.


جلو پنجره هوشمند


جلو پنجره هوشمند را می توان به عنوان یکی از جدیدترین ترین مدل های جلو پنجره ای دانست این دسته از جلو پنجره ها عموماً روی خودروهای الکتریکی نصب می‌شود. در این دسته از جلو پنجره ها تمام تمرکز بر روی جنبه زیبایی معطوف شده است. در واقع خودروهای الکتریکی هیچگونه نیازی به خنک سازی موتور ندارند. بر همین اساس است که عملاً جلو پنجره چندان کارایی خاصی در مکش هوا ندارد.نکات قابل توجه هنگام خرید جلو پنجره


نخستین فاکتوری که باید بدان دقت کنید، نوع جلو پنجره می باشد.بدیهی است که اگر راننده یک خودروی معمولی هستید، انتخاب شما باید خرید جلو پنجره شرکتی باشد.
دومین نکته ای که باید دقت کنید، جنس محصول می باشد. عموماً جلو پنجره ها با استفاده از پلاستیک فشرده یا فلز و انواع پلیمرهای دیگر ساخته می شوند. هر یک از این متریال ها مزایا و معایب مختص به خود را دارند. برای مثال مدل های پلاستیک فشرده عموماً در برابر ضربات دوام کمتری دارند. با این اوصاف قیمت آن ها نسبتاً مناسب تر است. در مقابل مدل های فلزی مقاومت بیشتری در برابر تغییرات دمایی یا ضربات مختلف دارند. با این اوصاف قیمت آن ها اندکی بیشتر می باشد. انتخاب این موضوع تا حدی به بودجه شما بستگی دارد. اما بهتر است اولویت خود را بر روی خرید مدل هایی با جنس پلاستیک فشرده بگذارید؛ چرا که این دسته از محصولات عموماً سازگاری بیشتری دارند. مولفه دیگری که باید بدان دقت کنید، نوع خودرو و البته طراحی جلو پنجره شما می باشد. در واقع هر یک از مدل های خودرو جلو پنجره اختصاصی خود را دارند که در این میان هم هر کدام از آن ها به شیوه های مختلفی طراحی شده است. برای مثال این روزها بیش از ۱۰ نوع جلو پنجره مختلف وجود دارد که هر کدام از آن ها به شیوه متفاوت طراحی شده اند. انتخاب این فاکتور تا حد زیادی به سلیقه و البته خواست شما بستگی دارد. با این اوصاف بهتر است در این میان اولویت خود را بر روی محصولاتی بگذارید که جریان هوا را به شیوه‌ای مناسب تر هدایت می کنند.


تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :

جلو پنجره رانا

جلو پنجره کیا

جلو پنجره لیفان

جلو پنجره هایما

جلو پنجره چری

جلو پنجره جک JAC

جلو پنجره تیبا

جلو پنجره ساینا

جلو پنجره پژو

جلو پنجره برلیانس

جلو پنجره رنو

جلو پنجره سمند

جلو پنجره پراید

جلو پنجره پراید 131

جلو پنجره تیبا هاچ بک

جلو پنجره پراید صندوق دار

جلو پنجره رانا EL

جلو پنجره رانا LX

جلو پنجره رانا پلاس

جلو پنجره پراید 151

جلو پنجره پراید هاچبک

جلو پنجره پراید 132

جلو پنجره پژو پارس

جلو پنجره برلیانس H330

جلو پنجره L90

جلو پنجره تیبا صندوق دار

جلو پنجره سمند X7

جلو پنجره سمند LX

جلو پنجره پراید 111

جلو پنجره ساینا EX دنده ای

جلو پنجره ساینا S دنده ای

جلو پنجره ساینا اتوماتیک

جلو پنجره ساینا پلاس دنده ای

جلو پنجره پژو 206

جلو پنجره برلیانس H320

جلو پنجره چری تیگو 5

جلو پنجره جک S5

جلو پنجره جک جی 5

جلو پنجره سمندEL

جلو پنجره سمند SE

جلو پنجره سمند سورن

جلو پنجره سراتو

جلو پنجره پژو 405

جلو پنجره پراید 141

جلو پنجره جک S3

جلو پنجره لیفان 620

جلو پنجره هایما s7