از قطعات یدکی خودرو با قطعات گروه موتور ،محرکه و تعلیق، قطعات بدنه ، قطعات برقی و قطعات داخلی اتاق آشنا شدیم و حالا رسیدیم به گروه اکسسوری خوردو مثل جک ماشین ، دستگاه کارواش ، آچار چرخ ، خوشبو کننده ، واکس و پولیش ، روکش صندلی ، قفل فرمان ، قفل پدال ،دزدگیر ، چادر مسافرتی ، باند و سیستم های صوتی و بسیاری از لوازم جانبی دیگر.به طور کلی لوازم جانبی خودرو لوازم و ابزار های غیر اصلی و غیر ضروری خودرو هستند که به منظوره هایی چون زیبایی ، ایمنی ، نظافت ، تعمیرات و ... مورد استفاده قرار میگیرند برای دارندگان خودرو کیفیت انها حایز اهمیت میباشد که در ادامه این لوازم را به طور جامع ارایه خواهیم کرد.

اکسسوری

لوازم یدکی خودرو

»

اکسسوری

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع اکسسوری


اکسسوری خودرو برای زیباتر کردن درون و بیرون خودرو به کار می روند که استفاده از آن ها کاملا" سلیقه ای است اگر بخواهیم اکسسوری خودرو را به طور جداگانه تقسیم بندی کنیم :

اکسسوری تزئینی
اکسسوری کاربردیاکسسوری تزئینی :

اکسسوری های تزئینی خودرو از آن دسته لوازمی هستند که فقط از جنبه ظاهری خودرو را پوشش می دهند مانند : روکش صندلی , روکش فرمان , سردنده ,رینگ های خودرو , آویز آئینه , کفپوش های خودرو , جا موبایلی , هدلایت ها و چراغ های تزئینی و ......


از بین اکسسوری های زینتی شاید بتوان گفت واجب ترین آن ها فقط کفپوش و روکش صندلی و روکش فرمان است بقیه وسایل جنبه تزئیناتی دارند که هر فردی نسبت به سلیقه و توان مالی به خرید آن ها و اسپرت کردن خودروی خود اقدام میکنند یا نگهدارنده موبایل برای افرادی مناسب است که در حال رانندگی الزام به استفاده از موبایل هستند مانند رانندگان اسنپ . ولی به طور مثال رینگ های یک خودرو غیر از جنبه زیبایی باید با نوع لاستیک ها متناسب و استاندارد باشند تا به خودرو آسیب نزنند.
برخی اکسسوری های خودرو جنبه نظافتی هم دارند که برای حفظ تمیزی خودرو مورد استفاده قرار میگیرند مانند : کفپوش های خودرو , کیسه زباله , اسپری تمیز کننده و آویز خوشبو کننده , دستمال های مخصوص تمیز کردن خودرو


یخچال خودرو : برخی از افراد که زیاد در سفر هستند میتوانند برای خودرو یخچال تهیه کنند که بر حسب حجم آن ها که بر اساس واحد لیتر است و هم قابلیت سرمایشی و گرمایشی دارند و برخی از آن ها قابلیت وصل شدن به برق شهری را هم دارند انواع متفاوتی در بازار موجود است .


اکسسوری های کاربردی :


اکسسوری های کاربردی از دسته لوازماتی هستند که بهتر است در خودرو موجود باشند زیرا برخی اوقات ضروری مورد نیاز هستند و یا اکسسوری های بدنه مانند چراغ ها این موارد علاوه بر زیبایی بدنه نور کافی را برای دید راننده باید فراهم کنند پس هم تزئیناتی هستند و هم کاربردی .
برای انتخاب در دسته چراغ ها توصیه میشود از چراغ های زنون که نور سفید قوی دارند انتخاب نکنید چون باعث آسیب رساندن و مختل کردن دید سایر رانندگان میشود و ایجاد حوادث خطرناک را در پی دارد .
جعبه ابزار از دسته اکسسوری های کاربردی است سعی کنید یک جعبه ابزار کامل و مرتب در خودروی خود تعبیه کنید در مواقع ضروری برای تعمیرات خودرو به کار می آید .
دیگر اکسسوری های خودرو از قبیل جک خودرو و .... که وجود آن ها در هر خودرویی ضروری است .


 
تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :