مکمل و سیالات در خودرو نقش مهمی دارند و در نگهداری خودرو تاثیر بسیار زیادی دارد مانند روغن ها , مکمل های سوخت خودرو , مایع های خنک کننده و روان کننده و ... روغن ها که نقش بسیار زیادی در کارکرد خودرو و صحت سلامت خودرو دارند که باید در زمان های معین هم سرویس دوره ای انجام شود اما مکمل های سوخت باعث تمیز شدن سیستم انژکتور خودرو و مزایای دیگری دارد که به طور کلی باعث بهینه شدن عملکرد خودرو میشود و یا ضد یخ ها که در فصل سرما از ضرورت های سیالات در خودرو ها هستند .

مکمل و سیالات

لوازم مصرفی خودرو

»

مکمل و سیالات

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد

انواع مکمل :

مکمل بنزین : این دسته از مکمل ها برای بهبود عملکرد سیستم سوخت خودرو و بالا بردن کیفیت بنزین موجود در باک خودرو استفاده میشود و مصرف سوخت خودرو را پایین می آورد .


انژکتور شور :
این نوع مکمل وظیفه تمیز کردن و رسوب زدایی سیستم انژکتور خودرو را به عهده دارد و در نتیجه عملکرد سوخت رسانی به خودرو را بهتر میکند .


تمیز کننده های سیستم سوخت خودرو :
این مکمل ها کل سیستم سوخت رسانی و انژکتور را رسوب زدایی میکند .


مکمل های پایدار کننده : زمانی که بنزین در باک خودرو بماند کیفیت آن به مراتب کاهش پیدا میکند و این مکمل به حفظ کیفیت بنزین کمک میکند .


انواع سیالات خودرو :


روغن موتور : موتور خودرو برای کار کردن نیاز به روغن موتور دارد که حدودا" ماهی یکبار باید عوض شود و سطح آن از طریق گیج قایل کنترل است .


روغن ترمز : یکی از سیالاتی است که باعث صحت عملکرد سیستم ترمز خودرو است که همیشه سطح آن را باید بررسی کنید .


روغن گیربکس خودرو :
باعث عملکرد صحیح سیستم دنده و تعویض دنده در خودرو است .


روغن فرمان : باعث روان چرخیدن فرمان خودرو میشود .


مایع ضد یخ و ضد جوش : این دو مایع در خودرو در فصل های متفاوت و دمای متفاوت باعث بهبود عملکرد خودرو هستند ضد جوش در دمای بالای هوا از جوش آوردن خودرو جلوگیری میکند و ضد یخ در فصل سرد از یخ زدن خودرو جلوگیری میکند .


آیا همیشه مکمل ها مفید هستند ؟

برخی از افراد و کارشناسان معتقدند که مکمل ها برای خودرو مفید نمیباشد و یکی دیگر از دلایلی که برخی افراد با مکمل های سوخت مخالف هستند چون این مواد برای محیط زیست و طبیعت مضر است همچنین برای جان انسان ها هم خطر آفرین میباشند و ضرر آین مواد زمانی که مستقیما" بر روی زمین ریخته شده باشد بسیار زیاد است .
 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :