موتور یک خودرو جزء اصلی یک خودرو است که باید از آن محافظت شود و کاپوت و نمدی کاپوت در این زمینه  کارایی زیادی دارد و به همین دلیل باید از جنس خوب برخوردار باشد . نمدی کاپوت یا عایق کاپوت عایق کاپوت خودرو بهترین وسیله برای کم کردن صدای موتور خودرو به درون کابین میباشد و دومین وظیفه نمدی کاپوت جلوگیری از لرزش هایی است که بر اثر وضعیت جاده به موتور و خودرو وکاپوت خودرو وارد میشود  میباشد و هم صدای موتور و سر سیلندر را جذب می کند. سومین وظیفه نمدی کاپوت از تغییر رنگ درب کاپوت خودرو در برابر گرما محافظت می کندو آخرین وظیفه آن جلو گیری از گرمای زیاد به داخل موتور میباشد

نمدی کاپوت

لوازم یدکی خودرو

»

قطعات بدنه

»

درب و متعلقات

»

نمدی کاپوت

مرتب سازی بر اساس:
فقط نمایش کالاهای موجود
دسته بندی محصولات
جست و جو
برند
مدل
موردی در میان کالا ها یافت نشد
موردی یافت نشد
موردی یافت نشد
نمدی کاپوت یا عایق کاپوت در خودروهای قدیمی مانند پیکان وجود نداشت و سر صدای زیادی هم داخل کابین بود که در خودرو های بعدی این مشکل با نمدی کاپوت برطرف شد و به قطعه مهم و اساسی در کاپوت خودرو تبدیل شد و نقش مهمی را در محافظت از موتور خودرو دارد . عموما" می گویند که نمدی کاپوت ها قابلیت شستشو دارند اما ترجیحا" از این کار خودداری نمائید چون اگر جنس آن با کیفیت نباشد خراب میشود و برای تمیز کردن نمدی کاپوت میتوانید در فضای باز با استفاده از فشار باد این کار را انجام دهید ..

مزایای نمد کاپوت


کاهش مصرف سوخت که باعث سریعتر گرم شدن موتور در زمستان میشود ، کاهش محسوس دمای موتور در تابستان و بهره گیری مطلوب تر از کولر ، حفظ رنگ درب موتور در برابر حرارت موتور ، کاهش ورود صدا موتور به داخل اتاق کابین خودرو ، ضد حریق بودن، در مجاورت شعله به خاکستر تبدیل می شود ، مقاوم بودن عایق کاپوت دربرابر حرارت بالا : استحکام و عدم افتادگی در دراز مدت ، مقاوم در برابر سیالات مثل بنزین، ضدیخ، سایر مواد شیمیایی در موتور ، زیبایی درب کاپوت به هنگام باز شدن . جلوگیری از نفوذ لرزش هایی که بر اساس وضعیت جاده به موتور خودرو وارد میشود به اتاق خودرو و جلوگیری از نفوذ سر و صداهای زیاد به داخل کابین خودرو .همچنین نمدی کاپوت از کاپوت خودرو هم محافظت میکند و باعث حفظ رنگ کاپوت میشود چون گاهی اوقات حرارت زیاد موتور باعث از بین رفتن رنگ کاپوت میشود .در خودرو هایی که دارای سیستم صوتی حرفه ای هستند برای خنثی کردن لرزش این سیستم در صندوق عقب هم از این نمد استفاده میشود .

انواع نمد کاپوت :

نمد کاپوت صنعتی :جنس این نوع نمدی کاپوت از حصیر همگن و پشم گوسفند میباشد که بر روی هم پرس میشوند .دمای اشتعال این نوع نمدی 450 درجه سانتیگراد میباشد و در مقابل لرزش و سر و صدا مقاوم میباشد .

نمد کاپوت طبیعی : برای ساخت این نوع نمدی کاپوت فقط از پشم گوسفند استفاده میشود و از نوع نمدی کاپوت های قدیمی میباشند .

 

تاکنون هیچ اطلاعاتی ثبت نشده است
برچسب ها :